معرفی محصول

خرید آنلاین مداد شمعی و پاستل روغنی [ پرفروش ] ارزان قیمت

پاستل روغنی

خرید بهترین مداد شمعی و پاستل روغنی

مداد شمعی و پاستل روغنی تقریبا تفاوتی با یکدیگر ندارند. البته برای افراد حرفه‌ای ممکن است تفاوت اندک این دو محصول نیز اهمیت بالایی داشته باشد. اما در کل پاستل روغنی و مداد شمعی تفاوت عمده‌ای با یکدیگر ندارند. گرچه گفته می‌شود: پاستل روغنی نسبت به مداد شمعی، حالت روغنی‌تری دارد و در عوض مداد شمعی حالت چرب‌تری را روی کاغذ ایجاد می‌کند. (تصویر زیر یک نمونه مداد شمعی یا crayon است.)

مداد شمعی

گذشته از این بحث، استفاده از مداد شمعی و پاستل روغنی می‌تواند تجربه‌ی متفاوت و لذت بخشی برای هرشخصی داشته باشد. این امر بیشتر به خاطر حالت خاص چرب و روغنی بودن این محصولات است. حتما شما هم در دوران کودکی تجربه‌ی استفاده از مداد شمعی را داشته‌اید.

آثاری که با این وسایل خلق می‌شوند، نمای متفاوتی نسبت به نقاشی های معمول دارند. به عبارتی با وجود رنگ‌های متنوع و جذاب از سادگی زیبایی نیز برخوردار می‌باشند که همین امر سبب شده تا علاقه مندان خاص خودش را کسب کرده باشد. حتی این نقاشی‌ها گاهی اوقات قاب شده و برای تزیین دیوارهای خانه استفاده می‌شوند یا حتی برای تزیین [ پاکت هدیه و کارت پستال ] های فانتزی استفاده می‌شوند.

شما می‌توانید با خرید یک مداد شمعی مناسب، و مشاهده‌ی برخی از ویدیوهای موجود در فضای اینترنت، اثری ماندگار و زیبا برای خود خلق کنید. فقط باید نهایت دقت خود را به کار بگیرید و سعی کنید هیچ نکته‌ای را در هنگام تماشای این قبیل ویدیوها از دست ندهید. در قسمت انتهای این متن، ویدئویی را برای شما عزیزان آماده کرده‌ایم که بتوانید به عنوان یک راهنمای عالی از آن استفاده نمایید.

این مطلب رو از دست نده!
خرید بهترین چراغ مطالعه ✔️ پرفروش مدرن، کلاسیک و ارزان

آموزش نکات نقاشی با مداد شمعی و پاستل روغنی

بهتر است چند نکته را که از مشاهده‌ی این ویدیو دریافت کردیم را با شما در میان بگذاریم تا بدین وسیله به علاوه‌ی اینکه خودتان به روند کار دقت کردید، این نکات را نیز در نظر داشته باشید تا بهترین نتیجه برایتان حاصل شود و بتوانید خودتان اثری زیبا را خلق کنید. (تصویر زیر یک نمونه پاستل روغنی است.)

۱. استفاده از چسب کاغذی برای فیکس کردن کاغذ

همیشه سعی کنید ابتدا دور [ کاغذ ] خود را روی یک تخته و یا [ میز تحریر ] خود، با استفاده از یک چسب کاغذی فیکس کنید. این تکینیک به خصوص در هنگام نقاشی با [ انواع آبرنگ] امری ضروری است. چرا که علاوه بر ثبات بهتر کاغذ زیر دستتان، در تکنیک هایی مانند آبرنگ، باعث می‌شود کاغذ شما کمتر فرم خود را از دست بدهد. مزیب دیگری که این کار دارد، کادربندی زیباتر و تمیزتر در انتهای کارتان است. کندن این چسب‌ها بعد از اتمام نقاشی هم لذت خاصی دارد.

کادر بندی نقاشی با مداد شمعی

۲. استفاده از دستمال کاغذ برای محو کردن

استفاده کردن از ابزارهای محو کننده مانند دستمال کاغذی باعث می‌شود تا کار شما حرفه‌ای‌تر به نظر برسد. علاوه بر این نکته، اگر دقت کرده باشید، هنگامی که با پاستل روغنی و یا مداد شمعی درحال نقاشی کردن هستید، خطوط ایجاد شده به شدت خام و خیلی زمخت به نظر می‌رسند. با استفاده از دستمال کاغذی می‌توانید این خطوط زمخت و خام را تبدیل به هایلایت‌های نرم و زیبایی کنید.

آموزش محو کردن با دستمال کاغذی

۳. استفاده‌ی هوشمندانه از مداد شمعی سفید

بعضی مواقع بهتر است علاوه بر استفاده از دستمال کاغذی برای محو کردن و یکدست کردن رنگ‌ها، از مداد شمعی سفید هم کمک بگیرید تا در مواقعی که احتیاج هست، رنگ‌ها را نرم‌تر نشان دهید. البته نباید در استفاده از این رنگ زیاده روی کنید، چراکه ممکن است از نتیجه‌ی کار رضایت کافی پیدا نکنید. پس با کمی احتیاط و کم‌کم از این روش استفاده نمایید.

۴. در هنگام نقاشی با این وسایل خلاق باشید

در هنگام نقاشی خصوصا با چنین وسایلی، خلاقیت یکی از نکات تعیین کننده است. اینکه نقاشی شما در پایان چقدر به دل مخاطب و خودتان می‌نشیند تاحدودی بستگی به این امر دارد. به عنوان مثال می‌توانید یک دایره‌ را از یک کاغذ ببرید و سپس از آن برای کشیدن یک ماهِ زیبا استفاده کنید. البته مربیان نقاشی همیشه استفاده از خط‌کش و یا شابلون‌ها را صحیح نمی‌دانند چراکه باعث تنبلی دست شما شده و از اینکه شما تبدیل به یک نقاشی شوید باز می‌دارد.

بنابراین سعی کنید به استفاده از چنین روش‌هایی عادت نکنید. همچنین می‌توانید در برخی موارد با استفاده از پاشیدن رنگ سفید با استفاده از یک [ قلمو ] یا مسواک حالتی مانند شب پرستاره‌ را در طرح‌هایتان ایجاد کنید. (این تکنیک را می‌توانید در ویدیوی انتهای این نوشته به خوبی مشاهده کنید.)

خلاقیت های زیادی می‌توانید به کار ببرید. مثلا اگر قصد نقاشی یک آسمان پرستاره را دارید، می‌توانید از یک لاک غلط گیر یا حتی یک [ روان نویس ]سفید هم به جای قلمو یا مسواک، استفاده کنید. یا حتی با استفاده از وسایل دیگری نقاشی‌تان را خلاقانه‌تر جلوه دهید. مثلا از چند عدد برگ خشک شده استفاده کنید و آن‌ها را روی نقاشی خود بچسبانید.

این مطلب رو از دست نده!
خرید کوله پشتی، کیف لپ تاپ و مدرسه + ⭐️ مقایسه و راهنما

۵. استفاده از یک مداد طراحی مشکی

گاهی اوقات تصمیم دارید یک طراحی جزئی در کارتان داشته باشید. به عنوان مثال قصد دارید تا درون ماه بزرگی که کشیده‌اید، یک طراحی سایه‌ مانند از یک آدمک داشته باشید. در اینگونه موارد می‌توانید از یک [ مداد طراحی مشکی ] استفاده کنید. چراکه اگر بخواهید با استفاده از یک مداد شمعی یا پاستل روغنی چنین طرحی را ایجاد نمایید، خیلی سخت است که به خوبی و یکدست بتوانید این کار را انجام دهید.

۶. چرا از مداد رنگی استفاده نمی کنید؟

قانونی وجود ندارد که استفاده از ابزار‌های مختلف را منع کرده باشد. بسیاری از نقاشان به تناسب نیاز خود از انواع وسایل نقاشی و رنگ‌آمیزی به خوبی بهره می‌برند. شما هم می‌توانید با استفاده از [ انواع مداد رنگی ] برخی از قسمت‌های کارتان را نقاشی و یا رنگ‌آمیزی کنید. چه بسا اینگونه نقاشی شما هم زیباتر خواهد شد.

۷. به اندازه‌ی کافی پررنگ بکشید و فشار بیشتری وارد کنید

یادتاتن باشد در هنگام کار با مداد شمعی سعی کنید، تقریبا فشار زیادی به کاغذ وارد کنید تا رنگ با غلظت بیشتر، زیباتر و نرم‌تر به نظر برسد. نیاز نیست به قدری فشار وارد کنید که دائما مداد شمعی‌هایتان را بشکنید. البته گاهی اوقات هنگامی که قصد ایجاد سایه‌ای را روی کارتان دارید لازم نیست که با همین شدت کار کنید. در این مواقع برخلاف اول کار شاید احتیاج داشته باشید با فشار بسیار کمتری کار کنید تا فقط یک هایلایت کمرنگ روی رنگ دیگری ایجاد کنید.

۸. استفاده از کاغذ با ابعاد مناسب

بهتر است که به‌جای استفاده از یک کاغذ بزرگ مثل [کاغذ A3 ] از یک [کاغذ A5] یا نهایتا از [کاغذ A4] استفاده کنید. چراکه کاغذ بزرگ، علاوه‌بر اینکه مواد زیادی مصرف می‌کند، ممکن است از رنگ‌ آمیزی آن خسته شوید. البته اگر دوست دارید می‌توانید از کاغذ بزرگ هم استفاده کنید اما به هرحال احتمال خسته شدنتان بالا می‌رود. البته جدای از این نکته، در اکثر مواقع بهتر است که از کاغذهایی با سایز A3 یا A4 استفاده کنید. اما در این تکنیک استفاده از کاغذهای کوچک آ۵ بیشتر توصیه می‌شود.

 این جمله دیگر خیلی کلیشه‌ای شده است اما بازهم ارزش گفتن را دارد. آن هم اینکه اگر در ابتدای کار به نتیجه‌ی دلخواه خودتان نرسیدید، ناامید نشوید. فقط کمی تمرین بیشتر لازم دارید. نکته‌ی آخر اینکه سعی کنید از کاغذهای بافت‌دار مانند کاغذ اشتنباخ یا فابریانو استفاده کنید. التبه می‌توانید کاغذهای ساده را نیز امتحان کنید.

 

4.5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.