معرفی محصول

قیمت خرید پاک کن اتودی باریک | سی کلاس، تولیپ و غیره

خرید پاک کن اتودی

پاک کن اتودی یا پاک کن مدادی؟

شاید شما نیز هردو اسم را شنیده باشید و این سؤال برایتان پیش آمده باشد که تفاوت پاک کن اتودی و پاک کن مدادی در چیست؟ اولین تفاوت بین پاک کن های اتودی و پاک کن های مدادی، در ظاهر این دو محصول می‌باشد. ظاهر انواع پاک کن اتودی دقیقا مانند اتود بوده با این تفاوت که در درون این ابزار، به جای مغزی گرافیتی، از پاک کن هایی با ضخامت های مختلف استفاده شده است.

اما در پاک کن های مدادی، ظاهری دقیقا مانند یک مداد دیده می‌شود. مغزی این قبیل مدادها به دلیل وجود ماده‌ای به نام ونیل، کمی سفت‌تر از پاک کن های معمولی است. این ویژگی باعث شده تا بتوان به راحتی آن‌ها را مانند یک مداد بتراشید.

در انتهای برخی از نمونه‌ های معروف پاک کن های مدادی، یک بخش فرچه‌ای نیز وجود دارد که تقریبا ماند یک  [ قلمو سرتخت ] عمل می‌کند. وجود این قسمت به شما این امکان را می‌دهد تا به وسیله‌ی این قسمت به راحتی بتوانید تکه های جدا شده از پاک کن را که روی کارتان ایجاد شده، به جای استفاده از دست و انگشتان، کنار بزنید و به این ترتیب، تا حد قابل توجهی از آسیب دیدن طرح و نقاشیِ خود جلوگیری کنید.

قدرت پاک کنندگی این پاک کن های مدادی، کمتر از پاک کن اتودی بوده و در صورت اعمال فشار بیش از حد به منظور پاک کردن قسمت مورد نظر، می‌ توانند باعث آسیب شدید به بافت [ کاغذ ] شده و اثر نامطلوبی روی طرح و نقاشی شما به جای بگذارند.

این مطلب رو از دست نده!
خرید 40 مدل جامدادی [ پرفروش ] فانتزی و ساده باکیفیت و قیمت ارزان

پاک کن اتودی باریک، متوسط و ضخیم

اگر بخواهیم خیلی خلاصه این پاک کن ها را از نظر سایز پاک کن هایشان دسته بندی کنیم، می توانیم آن ها را به سه دسته‌ی باریک، متوسط و ضخیم تقسیم کنیم. اما اگر بخواهیم کمی دقیق‌تر باشیم، می‌توانیم بگوییم اغلب آن‌ها در بازه‌ای بین حدودا ۲ میلی‌متر تا حدود ۷ میلی‌متر در بازار یافت می‌شوند. اما گاهی اوقات نیز ممکن است سایز پاک کن مورد نظرتان را پیدا نکنید.

در این صورت باید از پاک کن های ضخیم تری استفاده کنید. اما راه حل بسیار ساده‌ای را می‌توانید در این موارد به کار بگیرید. با استفاده از این راه حل می‌توانید به راحتی، پاک کن خود را به هر سایزی که تمایل دارید تغییر دهید و بهترین حالت را برای طرح مورد نظرتان ایجاد کنید.

برای ایجاد کردن سایز دلخواه نیاز به یک تیغ یا کاتر دارید. به وسیله ی یک کاتِر می‌توانید نوکِ پاک کن را به هر اندازه‌ای که تمایل دارید فرم دهید. به این ترتیب می‌توانید در انواع موضوعات حتی هایلایت های بسیار جزیی روی پوست را نیز به بهترین شکل ممکن ایجاد نمایید.

گرچه حتی اگر موفق به خرید یک سایز بسیار ریز از آن‌ها شوید، باز هم گاهی اوقات نیاز به استفاده از تیغ برای فرم دادن به نوک آن‌ها پیدا می‌کنید، اما با این وجود باز هم خرید یک پاک کن اتودی باریک برای قسمت های ظریف، بهتر از این است که یک پاک کن با سایز بسیار بزرگ را برای رسیدن به اندازه ی مورد نظر، با تیغ برش دهید.

اما بهترین حالت ممکن، داشتن یک پاک کن اتودی باریک و یک عدد ضخیم می باشد. به این ترتیب می توانید برای هر نقطه ای از کارتان سایز مورد نظرتان را استفاده کنید و به این ترتیب، اثر نهایی خود را حرفه‌ای‌تر و زیباتر نشان دهید.

پاک کن اتودی باریک

این مطلب رو از دست نده!
خرید هندزفری بلوتوثی ارزان + ✅ [ ۵ پیشنهاد کاربران ]

پاک کن اتودی های ضخیم نیز کاربرد های زیادی دارند. بسیاری از اوقات طرح شما در کاغذ یا مقوای بزرگی ایجاد شده است. در این صورت برای ایجاد هایلایت و سایه روشن هایی که بسیار ضخیم و دارای پهنای زیاد می باشند، استفاده از یک پاک کن اتودی باریک می تواند به شدت زمان بر و کلافه کننده باشد.

بنابراین بهترین کار تهیه ی هردو نوع می باشد. یکی برای کارهای ظریف و دیگری برای نقاط وسیع که به کارگیری صحیح هرکدام در موقعیت درست خود، تأثیر خوب و محسوسی را در نتیجه ی کار شما ایجاد می‌کنند. افرادی نیز خرید یک پاک کن اتودی با سایز پاک کن متوسط را به خرید دو پاک کن اتودی، ترجیح می‌دهند.

پاک کن اتودی بهتر است یا پاک کن مدادی؟

همانطور که گفته شد پاک کن اتودی دقیقا مانند یک اتود می‌ باشد. همانطور که مغزی مداد را در اتود می‌توانید به راحتی تعویض کنید، با دارا بودن یک یدک پاک کن دیگر با سایز متناسب نیز می‌توانید دوباره از آن‌ها استفاده کنید. بنابراین اگر به دنبال انتخابی ارزان‌تر و یا به عبارتی خریدی باصرفه‌تر هستید، بهتر است پاک کن اتودی را انتخاب کنید.

خرید انواع پاک کن اتودی

از این موضوع گذشته باید به یک ویژگی مهم دیگر نیز توجه کنید. پاک کن های اتودی توانایی بیشتری در پاک کردن قسمت های مورد نظر دارند که می‌توانید با توجه به سطح مهارتی که در این زمینه دارید و کنترل فشار دست، هایلایت های دلخواه و مورد نیاز را به راحتی روی اثر خود ایجاد کنید.

این محصولات می‌توانند تا حد زیادی گرافیت [ مداد طراحی ] یا پودر زغال و یا حتی [ مداد رنگی ] را نیز محو کنند. (البته به صورت کلی به دلیل موارد به کار رفته در ساخت مداد رنگی، اثر مداد رنگی کاملا پاک نمی‌شود)

همچنین با استفاده از یک پاک کن اتودی با سایز مناسب می توانید به راحتی هایلایت های لازم را در کارتان ایجاد کرده تا طراحی و نقاشی هایتان را به شدت واقعی‌تر کرده و اصطلاحا hyperreal جلوه دهید.

البته برای این امر نیازمند آموزش و تمرین نیز می‌باشید. اما به طور قطع، پاک کن اتودی یکی از وسایل ضروری و بسیار کاربردی برای هر طراحی محسوب می شود. بنابراین می توان نتیجه گیری کرد که اگر قرار باشد بین خرید پاک کن اتودی و خرید پاک کن مدادی، یک گزینه را انتخاب کنید، بهتر است انتخابتان پاک کن اتودی باشد.

اما این نتیجه گیری به این معنا نیست که پاک کن مدادی، ارزش خاصی نداشته یا اینکه ابزاری غیرکاربردی در نظر گرفته شود! بلکه استفاده از پاک کن های مدادی نیز جای خودش را دارد و اگر به خوبی از آن‌ها به همراه پاک کن های اتودی استفاده شود می‌توانند تأثیرات شگفت انگیزی روی طراحی شما ایجاد کنند. 

 

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.