معرفی محصول

خرید اینترنتی بازی فکری ایرانی و خارجی کودکان و نوجوانان

خرید-اینترنتی-بازی-فکری

خرید بازی فکری مناسب، می‌تونه روی هوش کودکان و حتی بزرگسالان هم تأثیرات مثبتی داشته باشه. خرید اینترنتی بازی فکری هم یکی از سریعترین و راحت ترین روش های تهیه‌ی این محصولات هستش. اما ما بهتون توی این مطلب کمک می‌کنیم که بتونید انتخاب بهتری داشته باشید.

اگر دقت کرده باشید، هربازی فکری، یکی از مهارت های ذهنی و یا حرکتی رو درگیر می‌کنه. اما جدای از مبحث تقویت هوش و مهارت های دیگه، سرگرم کردن کودکان هم مهم هست.

در ادامه شما رو با چند نمونه از مواردی که باید در هنگام خرید آنلاین بازی فکری در نظر داشته باشید، آشنا می‌کنیم. ضمن اینکه در انتهای این مطلب هم می‌تونید لینک ورود به صفحه‌ی دسته بندی محصولات مرتبط با بازی فکری رو هم داشته باشید.

همچنین می‌تونید در قسمت نظرات، بازی فکری محبوب خودتون رو بنویسید. اگه تجربه‌ای هم در خصوص خرید بازی فکری داشتید حتما برای ما و خوانندگان این مطلب بنویسید. نظرات شما کمک بزرگی به همه‌ی افراد می‌کنه.

فواید بازی فکری برای کودکان

قطعا شما هم این تجربه رو داشتید که بخواید یک موضوع رو به فرزندتون آموزش بدید. این مورد رو اکثرا زمان مدرسه تجربه می‌کنید. مخصوصا سال های اول. به همین خاطر، سعی کردین با ساده سازی مطلب تا حد توانتون اون رو به فرزندتون یاد بدید.

اما خیلی از اوقات، بچه‌ها هیچ تمایلی به فراگیری این آموزش‌ها ندارن. یکی از دلایل اصلی این مورد هم اینه که مطالب خسته کننده هستن. بنابراین تا حدودی میشه فهمید چرا باید از بازی فکری استفاده کنیم.

بدون شک یکی از بهترین فعالیتها، بازیهای بیرون از خونه و به طور کلی فعالیت های فیزیکی هستش. اما همیشه و در هر زمان، امکان بازیهای بیرون از خونه نیست. ضمن اینکه ایجاد تنوع هم خیلی امر مهمی به شمار میره.

بازی-کودک

 

فعالیت های فیزیکی با بازی

بحث ما فواید استفاده از بازی فکری برای کودکان هست. هرچقدر یادگیری رو بیشتر همراه با لذت کنید، فراگیری اون هم راحت‌تر میشه. برای این کار، بسیاری از معلم‌ها به آزمایش های تجربی رو میارن.

وقتی که کودک، نوجوان و یا حتی یک فرد بزرگسال، نتیجه‌ی عملی را مشاهده می‌کنه خیلی بهتر، عمیق‌تر و راحت‌تر اون مطلب رو یاد می‌گیره. البته خیلی از مفاهیم رو نمیشه به صورت آزمایش تجربی نشون داد.

یکی از ابزار بسیار مهم در این زمینه، استفاده از بازی های فکری است. شما با خرید بازی فکری، در واقع با یک تیر دو نشون زدید. هم سرگرم شدید و هم یک یا چند ویژگی رو در خودتون تقویت کردید.

حالا سؤال اینجاست که یک بازی فکری خوب باید چه ویژگی هایی داشته باشه؟ اصلا آیا نیاز هست که به دنبال خرید بازی فکری خاصی باشیم یا خیر؟

ویژگی های بازی فکری خوب

زمانیکه قصد خرید اینترنتی بازی فکری رو دارید، باید نکاتی رو مد نظر داشته باشید. قطعا موارد خیلی زیادی در این مورد نقش دارند. اما ما به مهمترین موارد اشاره می‌کنیم.

برای اینکه خیلی راحت‌تر بتونید بهترین بازی فکری برای کودکان خودتون رو تهیه کنید، این موارد رو دست کم به صورت موردی بررسی کنید.

سرگرم کننده و هیجان انگیز

یک بازی فکری خوب باید سرگرم کننده باشه. اما موضوع اینجاست که تمامی بازی های فکری، این مورد رو لحاظ کردند. نکته‌ای که وجود داره اینه که :

شما باید روحیات و سلایق فرزندتون رو در نظر بگیرید.

به عنوان مثال، کودکی که از حضور در جمع، ممانعت می‌کنه، بهتر هستش که به خرید بازی فکری گروهی رو بیارید. البته از تعداد کم شروع بکنید. خیلی از بازی های گروهی امکان بازی دو نفره هم دارند.

وقتی کودکتون یک بار با آرامش و بدون اضطراب، لذت بازی رو تجربه کنه، دفعه‌ی بعد خیلی راحت‌تر با تعداد افراد بیشتر کنار میاد. تا جایی که گاها خودش برای بازی با افراد دیگه پیش قدم میشه.

چون تازه با حسِ خوبِ ارتباط و دوستی با افراد بیشتر آشنا شده و طبیعتا بیرون اومدن از دایره‌ی به ظاهر امنِ تنهایی براشون هیجان انگیز هست.

ممکن هست فرزند شما به بازی های حرکتی علاقه‌ی بیشتری داشته باشه. در این صورت سعی کنید محصولی رو تهیه کنید که فعالیت بیشتری دارند. به طور مثال، بازی هایی که سرعت عمل هم در اون‌ها مهم هست.

دنبال کردن هدف مشخص

در رابطه با هدف بازی فکری، در قسمت قبل اشاره‌ای شد. منظور از هدف مشخص، همین است که شما بدونید با انجام این بازی به طور مشخص چه مواردی تقویت می‌شوند. خیلی از بازی‌ها حداقل دو مهارت مهم رو تقویت می‌کنند.

مثلا یک بازی، تمرکز روی مهارت های حرکتی شما رو تقویت می‌کنه. یک بازی اصل رو بر همکاری گروهی قرار می‌ده. برخی بازی‌ها هم ترکیبی از این مدل‌ها هستند. البته باید توجه کنید که‌ :

تقویت موارد مختلف در بازی فکری، لزوما نشان دهنده‌ی بهتر بودن آن نیست.

به این موضوع در قسمت بعدی بیشتر اشاره می‌کنیم. معمولا بازیهایی که چندین مهارت و عملکرد مختلف رو تقویت می‌کنن، قوانین بیشتری هم دارن. مورد دیگه‌ای که باید در این قسمت بهش بپردازیم این هستش که بازی های هدفمند، اهمیت هدف رو در ذهن کودک پایه گذاری می‌کنند. بدون اینکه با معانی و جملات سنگین و کتابی مواجه بشن.

به عبارتی قانون مند بودن بازی، یک نشانه‌ی بارز از هدفمند بودن آن است. البته همیشه هم نباید درگیر قوانین سخت و پیچیده بود. خیلی از بازی های فکری بیشتر جهت سرگرمی استفاده می‌شن.

این کار به هیچ وجه کار بدی نیست. لازم نیست همیشه به دنبال این باشیم که تمام فعالیت هایی که فرزندمون انجام میده باید معانی بزرگ و هدف های متعالی داشته باشه.

گاهی اوقات فقط باید از بازی لذت ببرید. فواید خود به خود ظاهر میشن 😊

بعضی بازی ها هم هدف های خیلی سطحی رو دنبال می‌کنند. البته این دسته از بازیها معمولا برای خردسالان هستند. نمونه‌ی مشهور این مدل بازیها همون جعبه هایی هستند که باید اشکال مختلفی مثل ستاره، دایره و مربع رو از داخل دریچه‌ی مخصوص به خودش داخل مربع بندازیم.

بازی-فکری-خردسالان

 

بازی فکری مخصوص خردسالان ساده اما مفید

البته هر بازی فوایدی رو در بطن خودش داره. هر بازی فکری به طور غیر مستقیم یک یا چند ویژگی رو در شخص تقویت می‌کنه. همین یادگیری های غیر مستقیم، بازی کردن رو جذاب می‌کنه.

مناسب سن کودک باشد

در قسمت قبل اشاره‌ای به هدفمند بودن بازی کردیم. گفتیم که وجود قوانین در هر بازی به تنهایی یکی از نشانه‌ های بارز هدفمند بودن به شمار میره. اما باید دقت کنید که قوانین زیاد، تبدیل به قوانین گیج کننده برای اون‌ها میشه.

یکی از راحت‌ترین شاخص های شما برای تشخیص تناسب بازی فکری با سن کودک، توجه به بسته بندی محصول هستش. شما در هنگام خرید اینترنتی بازی فکری هم می‌تویند با مشاهده‌ی قسمت مربوط به سنین مناسب برای اون بازی که روی بسته بندی درج شده به این امر مهم پی ببرید.

از زیباترین مفاهیم در بازی های هدفمند و مناسب سن کودک مورد زیر است :

اینکه بتونه چرایی باختن و راه و روش بردن رو یاد بگیره.

وقتی بازی مناسب سن کودک باشه یعنی به ویژگی های رفتاری و ذهنی کودکان در اون بازه‌ی سنی توجه شده. البته که نمیشه گفت روی تمام محصولات به صورت تخصصی کار شده. چون هدف اصلی همه‌ی بازی‌ها سرگرم کردن کودکان هست.

موارد دیگه‌ای هم وجود دارند. اما برای اینکه از حوصله‌ی شما خارج نشه، به مباحث دیگه ورود نمی‌کنیم. اگه مورد مهمی از نظر شما هم وجود داره حتما در بخش نظرات، بهمون بگید.

خرید بازی فکری بزرگسالان

بازی فکری فقط برای کودکان یا نوجوانان نیست. بسیاری از بازی های فکری، بزرگسالان رو هم درگیر می‌کنه. مشکل خیلی از ماها این هستش که با انواع بازی فکری آشنا نیستیم.

کافیه یک نگاه به لیست محصولات پایین این مطلب بزنید. تا ببینید چند نوع بازی فکری با مدل های مختلف وجود داره. حتی بازی فکری برای سالمندان هم می‌تونه به شدت مفید باشه.

از مهمترین فواید بازی فکری برای بزرگسالان و سالمندان، این هستش که احساس جوانی و سرزندگی می‌کنند. به قولی کودک درونشون زنده میشه. به معنای واقعی از لحظات، لذت می‌برند. مخصوصا وقتی که با چند نفر در حال بازی باشند.

خرید بازی فکری

وقتی صحبت از خرید بازی فکری می‌شه، ذهن خیلی از افراد به سمت مکعب روبیک میره. خب از حق نگذریم، مکعب روبیک یکی از بهترین بازی های فکری محسوب میشه.

بازی-فکری-مکعب-روبیک

 

مکعب روبیک

پس خرید مکعب روبیک رو هم می‌تونید همیشه توی لیست خریدهاتون در نظر داشته باشید. اگه مشکل شما حل کردن اون هست و نمی‌دونید چطور می‌تونید مکعب روبیک خودتون رو حل بکنید، کافیه به مطلب آموزش حل مکعب روبیک مراجعه کنید. تا خیلی دقیق و به زبان ساد، قدم به قدم مکعب رویبک خودتون رو کامل کنید.

این مطلب رو از دست نده!
خرید ماشین حساب ساده و حرفه‌ای + محاسبات سریع ریاضی

محبوب ترین بازی های فکری

بازی های فکری انواع مختلفی دارند. از جمله محبوب ترین و البته شناخته شده ترین بازی های فکری می‌‌شه به مکعب روبیک، جنگا، انواع پازل و شطرنج اشاره کرد. اما تنوع بازی فکری بیشتر از این حرف ها است.

پازل

 

پازل

در لیست محبوب ترین بازی های فکری میشه به برج هیجانی جنگا اشاره کرد. یک بازی محبوب که می‌تونید در کنار خانواده و اعضای فامیل به راحتی هیجان و سرگرمی رو براشون ایجاد کنید. این بازی در عین سادگی، هیجان فوق العاده‌ای داره. اغلب شما با نحوه‌ی این بازی آشنا هستید.

اما اگر فقط اسمش رو شنیدید باید یک سری چوب مثل تصویر زیر، روی هم قرار می‌گیرند. افراد داخل بازی هم باید به نوبت یک چوب رو از سرجاش خارج کنند و روی برج قرار بدن. باید مراقب باشید که برج شما نریزه و گرنه بازنده‌ی بازی شما هستید.

بازی-جنگا

 

بازی جنگا

اما یک سری از بازی های فکری هم هستند که شاید اسم اون‌ها رو بیشتر شنیده باشید. مثل بازی فکری جالیز، یا بازی فکری راز جنگل و همینطور بازی فکری های زینگو. در آینده‌ای نزدیک اونها رو هم معرفی میکنیم. میتونید بعضی از اونها رو از طریق لینک موجود در پاراگراف بعدی مشاهده و خرید کنید.

این مطلب رو از دست نده!
آموزش حل مکعب روبیک 3*3 ✅ گام به گام مثل آب خوردن

خرید بازی فکری | مشاهده قیمت و خرید آنلاین

برای خرید اینترنتی انواع بازی فکری می‌توانید محصولات زیر را مشاهده کنید. همچنین برای مشاهده‌ی تمام محصولات، می‌توانید به صفحه‌ی مربوط به دسته بندی خرید بازی فکری مراجعه کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

1 دیدگاه در “خرید اینترنتی بازی فکری ایرانی و خارجی کودکان و نوجوانان

  1. هادی گفت:

    سلام بی زحمت روبیک ۴ در ۴ رو هم بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.